Konkurs na logo 50-lecia SP 25 
logo jubileuszu

Uświetnij Jubileusz Szkoły!

W styczniu rozpoczął się Rok Jubileuszowy naszej szkoły. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na logo 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 25. Jeśli masz talent plastyczny, jesteś twórczy/a i pomysłowy/a, jest to konkurs dla Ciebie! Uwolnij wodze wyobraźni! Twoja praca powinna zawierać następujące elementy: nazwę szkoły, Jubileusz 50-lecia oraz oprawę graficzną. Termin oddawania i przesyłania prac mija 21.02.2023 roku. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Zachęcamy do udziału!!

pdf (PDF z regulaminem)

Jubileusz 50 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
logo jubileuszu

Szanowni Państwo,

w styczniu rozpoczęliśmy obchody Roku Jubileuszowego Szkoły Podstawowej Nr 25 w Krakowie. Dokładnie 1 września 1973 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek w szkole na osiedlu Podwawelskim. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Rok 2023 będzie okazją do snucia wspomnień w duchu jubileuszowego hasła: „Radość najpiękniejszych lat”. A jest co wspominać!

Kulminacją obchodów 50 - lecia będzie uroczysta gala zaplanowana na 13 października 2023 roku. Warto się spotkać, porozmawiać, poprzyglądać się czasom i miejscom…

Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z naszą szkołą oraz sympatyków Dwudziestki Piątki do współpracy.

Na stronie internetowej szkoły będą ukazywać się relacje z planowanych i zrealizowanych działań. Będziemy także przypominać historię szkoły oraz osiedla Podwawelskiego.

Koordynatorki Jubileuszu

Dziewczynka z zapałkami
Przedstawienie świąteczne pt. "Dziewczynka z zapałkami"

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia świątecznego pt. "Dziewczynka z zapałkami". Spektakl przygotowała siostra Lucyna Sas.

Część 1

Część 2

Informacja o odpłatności za obiady za luty 2023
stołówka

Abonament obiadowy za  LUTY 2023 wynosi 180 zł

 ( 12 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 31.01.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

26 stycznia 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

Harmonogram:

- godz. 17:00 – kl. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII

- godz. 18:00 -  OP 4-6

Zebranie OP 1-3 -  odwołane

Zima w szkole - harmonogram

Harmonogram zajęć w ramach akcji „Zima w szkole” dla klas 1 – 3

30.01.2023 r. – 03.02.2023 r. (godz. 7:00 do 15:00)

harmonogram akcji "Zima w szkole"

(kliknij aby powiększyć)

 

Telenciaki - Szkoły pełne talentów
Talenciaki - logo

Informujemy, że w ramach akcji "Szkoły Pełne Talentów" organizowanej przez Lidl nasza Szkoła zgromadziła 4804 talenciaki. Za przyznane punkty zamówiliśmy pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy, między innymi gry planszowe, piłki, zestaw do badmintona. Część zamówienia już otrzymaliśmy, na pozostałą - jeszcze czekamy. Bardzo dziękujemy Wszystkim za udział w akcji i wsparcie naszej szkoły!

Sukces naszej uczennicy
Konkurs mój przyjaciel

MDK Dom Harcerza w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny „ Mój przyjaciel i ja”. W tym konkursie uczennica z klasy 1 c Khadija Aliyeva zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Praca została wykonana w świetlicy szkolnej pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

 

Informacja o odpłatności za obiady za styczeń 2023
stołówka

Abonament obiadowy za STYCZEŃ 2023 wynosi 285 zł

 ( 19 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 05.01.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

Krakowskie rady na różne odpady
Odpady - warsztaty

Początkiem grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym organizowanym przez MPO Kraków pt. „Krakowskie rady na różne odpady”. Bardzo atrakcyjne dla dzieci zajęcia odbyły się w nowoczesnym Przedsiębiorstwie Segregacji Odpadów Barycz.

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, V.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VI A.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VI C.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VII B.pdf

 

Warsztaty wigilijne

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach współpracy realizowanej w 2022 roku                     z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przeznaczył dla naszej szkoły 8.000 zł na organizację wydarzeń wspierających włączenie społeczne uczniów z Ukrainy oraz ich rodziców i innych osób.  Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym polscy i ukraińscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach 19 i 20 grudnia w Warsztatach Wigilijnych, które odbyły się w Manufakturze Pieroga w Parku Zdrojowym Matecznego. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pierogów i potraw wigilijnych, nauczyli się lepić pierogi, rozmawiali o polskich i ukraińskich tradycjach wigilijnych. Na koniec uczniowie degustowali potrawy i wspólnie śpiewali kolędy.

 21 grudnia w SP nr 25 odbyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez panie Nadię Oliinyk i Ewę Rabsztyn pt. Ozdoby choinkowe. Ukraińskie i polskie tradycje. Ukraińscy uczniowie z oddziałów przygotowawczych oraz uczniowie klas szóstych i klasy 8b wspólnie przygotowywali lampiony, łańcuchy, skarpety, a także pajączki i pajęczyny, które zgodnie z ukraińską tradycją, zawieszone na choince, przynoszą szczęście domownikom.

Powyższe wydarzenia były przedsięwzięciem promującym wzajemnie kulturę Polski i Ukrainy.

 Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne

Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne
Mikołajkowa Sinfonietka

6 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1a i 1c udali się na Mikołajkową Sinfonietkę do Centrum Kongresowego ICE Kraków, zorganizowaną przez Sinfoniettę Cracovię.

W części warsztatowej dzieci wykonały świąteczne ozdoby, a także ułożyły wielkoformatowe puzzle obrazujące mapę Krakowa. W części muzycznej, w programie koncertu Sinfonietki, uczniowie wysłuchali kolęd, pastorałek oraz muzyki w zimowym klimacie (m. in. fragment „Czterech pór roku” Vivaldiego). Odbyło się także spotkanie z Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami. Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy za piękne spotkanie z muzyką!

mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka

Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym

19 listopada w Pradze odbył się międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym, w którym Polskę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Formacja Maleficent 5 miejsce finałowe w kategorii mini formacje dzieci.
2. Michał Choruz- Martyna Dziedzic 7 miejsce finałowe w kategorii dzieci.
3. Antoni Skrzypulec- Zuzanna Janik 1 miejsce w kategorii młodzików.
4. Mateusz Gwiazda - Alicja Skowronek - 2 miejsce w kategorii juniorów

Finalistom i wszystkim pozostałym uczestników gratulujemy występów!

 

3 grudnia ponownie w czeskiej Pradze odbył się finał pucharów Świata oraz Mistrzostwa Świata formacji juniorek. Formacja The Runway z SP nr 25 zajęła finałowe 7 miejsce. To wysoki wynik, którym dziewczyny z klasy 8a podsumowały bardzo dobry rok występów na międzynarodowych turniejach.
Gratulujemy również udanego występu pozostałym naszym uczniom oraz absolwentom: Mateuszowi Gwieździe, Alicji Skowronek, Antoniemu Skrzypulcowi i Zuzannie Janik.

17 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 25 odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Rock'n'Rollu Akrobatycznym w kategoriach par i formacji. Uczniowie naszej szkoli zajęli wysokie miejsca finałowe.

Kategoria młodzik młodszy:
5 miejsce Michał Choruz - Martyna Dziedzic
6 miejsce Iwo Olejnik- Hanna Kułaj
7 miejsce Krzysztof Kądzioła- Maja Konopacka

Kategoria młodzik:
1 miejsce Antoni Skrzypulec- Zuzanna Janik
2 miejsce Jan Toporkiewicz- Iga Olejnik

Mini formacje młodziczek
1 miejsce Formacja Maleficent z klasy 5a
5 miejsce Formacja Silver Dragon z klasy 4a

Formacje młodziczek
1 miejsce Formacja Black Diamond z klasy 4a
2 miejsce Formacja Let's Love z klasy 3a
3 miejsce Formacja z klasy 2a

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów!

13 grudnia uczniowie klasy 3a odwiedziła pobliskie Przedszkole nr 2 znajdujące się przy ulicy Twardowskiego. W ramach promocji szkoły i klas sportowych nasi uczniowie brali udział w pokazach tanecznych dla wszystkich dzieci z przedszkola.

Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym

 

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3, którzy wykonali piękne ozdoby choinkowe i kartki świąteczne.

Jury nagrodziło autorów najciekawszych prac.

W klasach pierwszych:

I miejsce: Natalia Palusińska, Szymon Czaja, Zuzanna Zawada

II miejsce: Aleksandra Olewińska, Kajetan Świstak, Irena Szczurek - Maksymiuk

III miejsce: Adam Kęsek, Filip Grzybek, Su Ören

Wyróżnienia: Diana Voroniuk, Mieszko Boroń

W klasach drugich:

I miejsce: Emilia Krząstek, Anna Skrobek

II miejsce: Hanna Kułaj, Matylda Kula

III miejsce: Szymon Sikora, Rita Tracz

Wyróżnienia: Oliwia Krzak, Szymon Proszek

W klasach trzecich:

I miejsce: Katarzyna Borowska, Alicja Rudowska, Jagna Jasieńków

II miejsce: Małgorzata Kołodziejczyk, Gabriela Panek, Zofia Ziobro

III miejsce: Neonila Pelts, Franciszek Palusiński, Karol Masłowski

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3