Osiągnięcia edukacyjne naszych uczniów

2020 / 2021 r.

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2019/2020:

Małopolski Konkurs Języka Polskiego:

Kornelia Sipowicz -laureatka

Maja Kroh- finalistka

Małgorzata Janik- finalistka

Aleksandra Świstak- finalistka

Julia Domagała – finalista

Małopolski Konkurs Chemiczny:

Jan Libura -laureat

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego:

Barbara Michałek- finalistka

Małopolski Konkurs Geograficzny:

Małgorzata Janik- finalistka

Maciej Hajdukiewicz – finalista

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Wynik bardzo dobry – Nina Kucharska kl. 2a i Iga Olejnik kl. 2a,

Wyróżnienie - Jan Toporkiewicz – kl. 3a

 

Galileo 2020 – Historia

III miejsce – Joachim Kuś (w kategorii klas V),

9 miejsce – Aleksandra Niegowska-Tytko (w kategorii klas IV)

 

Ogólnopolski Konkurs Galileo z języka angielskiego

I miejsce -Aleksandra Niegowska-Tytko kl. 4b

 

Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej „Od Kochanowskiego do Moczulskiego” organizowany przez MDK „Dom Harcerza”.

W kategorii poezja śpiewana:

I miejsce - Helena Krzemieńska z klasy 5d

Wyróżnienie: duet Helena Krzemieńska, Mateusz Szeliga.

W kategorii recytacja:

Wyróżnienie: Dominika Komala – Wójcik z klasy 6b.

„Oswajanie słów”. Konkurs recytatorski poezji Haliny Poświatowskiej i Wisławy Szymborskiej.

I miejsce – Natalia Boligłowa z klasy 6b

Wyróżnienie – Emilia Majer z klasy 6b

 

Konkurs recytatorski – recytacja wybranej  prozy okresu Młodej Polski-organizowany przez Muzeum Historyczne w Krakowie Natalia Boligłowa z klasy 6b zajęła II miejsce w kategorii klas IV-VIII.

 

Konkurs plastyczny pt. „Patrzymy się w niebo”

III miejsce – Jan Toporkiewicz – kl. 4a,

III miejsce – Marta Bubula – kl. 5a

 

Konkurs plastyczny „W kręgu mitów i kultury antycznej”

W kategorii wiekowej 10-13 lat III nagrodę otrzymały:

 Zuzanna Biały z klasy 7b i Basia Zapałowska z klasy 5a

Wyróżnienie przypadło: Alicji Skowronek z klasy 5a

 

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie „Sporty zimowe- człowiek w ruchu”

Kategoria klasy I-II

III miejsce – Hanna Miłek kl. I b

Wyróżnienie – Sylwia Czyżyk kl. I b

Kategoria klasy V-VI

III miejsce – Emilia Majer kl. VI b

 

Wyniki XV edycji konkursu fotograficznego Zimą malowane.

W kategorii - uczniowie klas IV-VI Szkół Podstawowych:
I miejsce - Marta Bubula - klasa IVa
II miejsce - Aleksandra Niegowska -Tytko  - klasa IVb


W kategorii - uczniowie klas VII-VIII
wyróżnienia: Marlena Gajewska - klasa VIIc

Od serca do serca - konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową.

W kategorii - uczniowie klas VII-VIII:
II miejsce Marlena Gajewska, SP 25

2019 / 2020 r.

Dnia 11 grudnia odbył się koncert finałowy VIII konkursu młodych talentów wokalno - aktorskich REFLEKTORY 2019

Przesłuchania finałowe dostarczyły wielu emocji, tym bardziej, że reprezentanci naszej szkoły występowali w grupie starszej, tj. od 5 klasy szkoły podstawowej do 3 klasy liceum. Duże umiejętności naszych uczniów pozwoliły im na uzyskanie znakomitych wyników. I tak w konkursie wokalnym Mateusz Szeliga zajął IV miejsce, podbijając serca jurorów pięknym wykonaniem utworu „Lubię wracać tam, gdzie byłem już” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. W konkursie recytatorskim II miejsce zajął Alan Chawrona, który zachwycił jurorów zabawną recytacją wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Kaczka tłumaczka”.

2018 / 2019 r.

14 tytułów laureatów oraz 24 tytuły finalistów!!!

Wśród uczniów szkoły podstawowej największymi zwycięzcami okazali się: 

 Kajetan Bocian- Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego (opiekun naukowy- Karolina Zaborowska- Cetera)

 Justyna Kunz –Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego (opiekun naukowy- Iwona Tekielak)                                                                                                                                                   

Stanisław Olejniczak - Laureat Małopolskiego Konkursu Geograficznego (opiekun naukowy- Krzysztof Koza)                                                                                                                                  

Jan Libura - Laureat Małopolskiego Konkursu Biologicznego (opiekun naukowy – Magdalena Martyka)                                                                                                                

Barbara Hajdukiewicz -  Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Magdalena Żywocka- Skrzypiec)                                       

Małgorzata Bartnik - Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy- Dorota Sobol)

Kamila Frączek - Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Magdalena Bartnik) oraz Finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego (opiekun naukowy- Krzysztof Koza)

Julia Litwin- Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy –Magdalena Bartnik)

Weronika Górska – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Magdalena Bartnik) oraz Małopolskiego Konkursu Biologicznego (opiekun naukowy- Magdalena Martyka)

Maja Kroh- Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Katarzyna Małysa)

 Kornelia Sipowicz- Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Katarzyna Ostruszka)

Alicja Pardyl - Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Magdalena Żywocka- Skrzypiec).

Wśród absolwentów gimnazjum tytuły laureatów i finalistów uzyskali:

Tymoteusz Siemieniuk – Laureat Małopolskiego Konkursu z Fizyki (opiekun naukowy – Kinga Łacny), Mikołaj Stachura- Laureat Małopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun naukowy – Alicja Szarecka), Błażej Komala-Wójcik - Laureat Małopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun naukowy – Alicja Szarecka), Daniel Smyth – Laureat Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego (opiekun naukowy- Marta Gurgul), Dominika Popławska - Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun naukowy – Dorota Kaleciak), Tomasz Woźniak- Laureat Konkursu „Od algorytmu do programu” (opiekun naukowy – Michał Hryniewiecki), Konrad Włodarczyk – Finalista Olimpiady Matematycznej Juniorów (opiekun naukowy – Urszula Sawicka- Patrzałek).

Małopolski Konkurs Programistyczny

Wyróżnienie:

Urszula Roman Szkoła

Kategoria klasy 5-7

Miejsce 1

Maja Kroh i Bartosz Kroh

2017 r.

„Królewskie Theatrum na Wawelskim Dworze”

Laureaci konkursu

SP Nr 25 klasa 1b „Legenda o hejnale” - nagroda za zajęcie III miejsca.

Nagroda za rolę pierwszoplanową: Pan Zenek: Andrzej Salawa kl. 1b, 2 przekupki: Joanna Bartnik kl. 1b i Emilia Sikora kl. 1b.

Nagroda za rolę drugoplanową: przekupka: Aleksandra Niegowska-Tytko kl. 1b, Mieszczanin: Rozalia Cetera kl. 1b, Tatar: Franciszek Tuleja kl. 1b.

Dyplom dla nauczyciela za przygotowanie uczniów do konkursu – Anna Dyl.

Międzyszkolny Konkurs „Kraków – moje miasto”

Alicja Hołań i Zuzanna Wronkowska z klasy I a zdobyły  I miejsce w kategorii klas pierwszych.

Magdalena Plewako i Aleksander Trybulec z klasy III c zdobyli wyróżnienie w kategorii klas trzecich.

Międzyszkolny konkurs „Kraków nad Wisłą”

1.miejsce zdobyła praca plastyczna Aleksandry Gnat z kl.2a, a ilustracja wykonana przez Magdalenę Plewako z kl.3c, otrzymała wyróżnienie.

Natomiast w zmaganiach literackich doceniono nadwiślańską mruczankę Martyny Chronowskiej – Łopuch z kl.3c. Uczennica zajęła 2. miejsce

2016 r.

„U Boga wszystko jest możliwe!” (Mk 10, 25)

Drugie miejsce w kategorii krótkich form artystycznych zajęła uczennica klasy 5c Małgorzata Bartnik, która wykonała piosenkę pt. „Jahwe.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krakowie „Krakusek”

Oto wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek”:

III miejsce Julia Domagała klasa 3c

III miejsce Obara Olivier klasa 3a

Wyróżnienie I stopnia Bartosz Sośniak klasa 3b

Wyróżnienie II stopnia Stanisław Wasilewski klasa 3d

2015 r.

"Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce"

Jadwiga Łuszczek i Karolina Świstak zostały laureatkami projektu "Małopolska w literaturze, literatura w Małopolsce".

Małopolski konkurs piosenki angielskiej

Uczennica klasy 5c Małgorzata Bartnik zajęła II miejsce w V Małopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się 24 listopada w Domu Kultury w Miechowie

EKO i MY

W konkursie EKO i MY uczennica klasy 4a Katarzyna Łopata otrzymała wyróżnienie za walory artystyczne wykonanej przez siebie pracy konkursowej.

2014 r.

"Drogi do niepodległości”

W konkursie plastycznym „Drogi do Niepodległości” zorganizowanym przez Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie, uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

- III MIEJSCE – Ewa Ochniak - klasa 5a, 
- WYRÓŻNIENIE – Adam Cinal - klasa 3 b, 
- WYRÓŻNIENIE - Natalia Dzieża - klasa 2 d, 
- WYRÓŻNIENIE – Bartosz Ostruszka – klasa 2 d, 
- WYRÓŻNIENIE – Stanisław Wasilewski – klasa 2d

„Wiedźmy i wiedźminki”

W konkursie plastycznym „Wiedźmy i wiedźminki” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie, uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki: 
- NAGRODA –Milena Kurowska - klasa 2c,
- WYRÓŻNIENIE – Marta Przybylska - klasa 2d. 

Konkurs literacki „Każdej nocy w mojej szkole...”

Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca w konkursie literackim na opowiadanie grozy pt. „Każdej nocy w mojej szkole...” zorganizowanym przez DK „Podgórze” w Krakowie. Opiekunem merytorycznym uczniów biorących udział w konkursie była p. Katarzyna Małysa.

Oto wyniki:

I miejsce: Irena Giebuta, kl. IVd za opowiadnie pt. „Duchy Pań Woźnych”

II miejsce: Karolina Bocian, kl. Vb za opowiadanie pt. „Polowanie na duchy”

III miejsce: Michał Pęgiel, kl. 5b za opowiadanie pt. „Zagadka braci”

Nagrodę specjalną za kreatywną wyobraźnię otrzymała Joanna Pęgiel z kl. IIIb za opowiadanie pt. „Każdej nocy w mojej szkole...”