Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?                        

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                                  Ks. Jan Twardowski

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, wielu radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, radości oraz pomyślności
i optymizmu w Nowym Roku

życzy Samorząd Uczniowski

I Puchar Dyrektora Szkoły w Szarowie w rock’n’rollu akrobatycznym
Puchar za zawody

I Puchar Dyrektora Szkoły w Szarowie w rock’n’rollu akrobatycznym zakończony. Puchary i medale rozdane. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy Dyrektorowi Marcinowi Śmigla za aktywny udział w zawodach. To były duże zawody. Publiczność, doping i bezcenne emocje. Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas sportowych 2-3 zdobyła para z SP 25 w Krakowie Martyna i Michał z klasy 3a Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas sportowych 4-5 zdobyła para z SP w Szarowie Kamila i Szymon z klasy 5a 1 miejsce w kategorii mini formacji klas sportowych zdobyła formacja Galaksy z 3a w Szarowie 1 miejsce w kategorii mini formacji klubów zdobyła formacja Maleficent z KS PODWAWELSKI 1 miejsce w kategorii formacji klas sportowych zdobyła formacja Let's LOVE z klasy 3a SP25 w Krakowie GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom a było ich baaaardzo dużo 40 par i 12 formacji Podziękowania dla wolontariuszy oraz rodziców za bezcenną pomoc w organizacji.

Zdjęcia:

https://drive.google.com/drive/folders/1zQtve8KaOq9oo4jRfL-YumR3MLnoGbfK?fbclid=IwAR3VWQlRiBBC-9TppwY_GnOu6thv75uwzCqIgkhpd3bP4KrbseacIOMA9RM

oraz

zdjęcia

Warsztaty kaligraficzne klasy 1b
Kaligrafia

8 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach kaligraficznych, które poprowadziła pani Dominika Furgał-Gadd. Uczniowie chętnie próbowali własnych sił w trudnej sztuce kaligrafii. Mieli możliwość pisania gęsim piórem oraz różnymi rodzajami stalówek. Zabawa była wyśmienita!

Zdjęcia z warsztatów

 

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

Uczennice klasy 7a: Rozalia Cetera, Zofia Kościelniak, Kornelia Przebinda, Joanna Bartnik oraz Jadwiga Papiernik zostały laureatkami II Konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu organizowanym w ramach kampanii „Zdrowe żywienie- mądre myślenie”.

5 grudnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala Laureatów, podczas której wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekunem naukowym uczennic była pani Magdalena Martyka.

GRATULUJEMY!!!

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

 

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

 

Konkurs!
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną

 

Informacja o odpłatności za obiady za grudzień 2022
stołówka

Abonament obiadowy za GRUDZIEŃ 2022 wynosi 240 zł

 ( 16 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 30.11.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Zwycięstwo naszych uczniów!

 

W dniu 16.11.2022 uczniowie Ania Skrzekut, Szymon Płaziński i Piotr Nędza zwyciężyli V edycję konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa przy współudziale Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Finał imprezy odbył się w krakowskiej Tauron Arenie.

W tym roku finałowa rozgrywka odbyła się w formule escape roomu’u. Zadaniem uczniów było wykonanie poleceń ukrytych w zaszyfrowanych skrzynkach. Wygrała drużyna, która jako pierwsza otworzyła ostatnią skrzynkę. Pierwszy etap konkursu odbył się na poziomie dzielnicowym, gdzie nasza szkoła wypadła najlepiej w Krakowie.

Głównym celem konkursu ,,Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo” jest szerzenie wiedzy na temat obowiązujących w Polsce przepisów prawa, przedstawienie zadań i sposobów funkcjonowania straży miejskiej, popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz nabycie praktycznych umiejętności związanych z ratownictwem. Gratulujemy!

Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo

 

2a na IX Festiwalu Literatury dla Dzieci

16. listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią i panią bibliotekarką udali się na IX Festiwal Literatury dla Dzieci, aby wziąć udział w wydarzeniu zatytułowanym „Proszę Państwa oto…wilk! – spotkanie z Michałem Figurą wokół książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich Wilki. Historie prawdziwe”.

Pan Michał - członek Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” opowiedział nam o zwyczajach wilczych grup, faktach i mitach na temat tych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób badacze zbierają informacje: jak tropią wilki i jak je liczą, jak działa foto-pułapka, a jak obroża GPS – i jak tę ostatnią wilkowi założyć. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!

Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci

 

Narodowe Święto Niepodległości
Niepodległa Polska

10 listopada odbyły się szkolne uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w różnych inicjatywach upamiętniających walkę Polaków o wolność. Wśród nich były: gra terenowa „Śladami Niepodległości” czy akcja „Posprzątajmy Niepodległą”.  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został klasowy konkurs na wykonanie z kotylionów znaku wyrażającego swoją symboliką niepodległość, patriotyzm.                                                                                                                         Już dziś zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie fotorelacji z tych wydarzeń.

Innym ciekawym przedsięwzięciem upamiętniającym rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, było Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” organizowane przez Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze warto”. Do konkursu przystąpiło ponad stu uczniów z klas 4-8.

Zachęcamy również do udziału w uroczystościach odbywających się 11 listopada w Krakowie.

 

Muzyka pod lupą

25 października klasy 1b i 1c uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „ Muzyka pod lupą”. Koncert odbył się w  Szkole Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką i brzmieniem różnych instrumentów.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, grając m. in. na wiolonczeli, skrzypcach, trąbce, ksylofonie, saksofonie, flecie, tubie, akordeonie oraz harfie.

Dziękujemy za wspaniały koncert !

Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą
Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

14 listopada 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

 Harmonogram:

 - godz. 17:00 – kl. I,  kl. II, kl. III, kl. IV, kl. V. kl.VI   kl. VII, kl. VIII i OP 1-3                 

 - godz. 18:00 – OP 4-6

 

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych
Święto zmarłych

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci

(Wisława Szymborska)

Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

 

Informacja o odpłatności za obiady za listopad 2022
stołówka

Abonament obiadowy za   LISTOPAD 2022 wynosi 300 zł

 (20 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 31.10.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.


Szkolny budżet obywatelski (SBO)

szkolny budżet obywatelski

Szkolny budżet obywatelski (SBO) przybliża młodym ludziom ideę społeczeństwa obywatelskiego w praktyce – uczniowie zgłaszają projekty, weryfikują je oraz na nie głosują.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkolne-budzety-obywatelskie--kampania-edukacyjna.

Materiały edukacyjne - załącznik nr 1

Materiały edukacyjne - załącznik nr 2

 

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE
dyktando niepodległościowe

29 września 2022 roku odbył się etap szkolny jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

 X edycja Dyktanda była kolejną, przyjazną lekcją języka ojczystego i historii, ale też dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

dyktando 1 dyktando 2 dyktando 3 dyktando 4 dyktando 5 dyktando 6

 

Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

14 października 2022 r. w obecności dyrekcji, rodziców oraz zaproszonych gości, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Każdy z pierwszoklasistów został pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor za pomocą dużego ołówka. Uczniowie otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. W imieniu społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów powitał Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klas pierwszych prezentowali na szkolnej scenie swoje recytatorskie i muzyczne umiejętności. Nasi pierwszoklasiści z powodzeniem poradzili sobie z początkowym wyzwaniem szkolnym, jakim jest przygotowanie się do tego dnia. Dowodem na to były oklaski i duma rodziców, a także grona pedagogicznego.

Cieszymy się z utalentowanych najmłodszych i już pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam sukcesów w tej edukacyjnej wędrówce, abyście czuli się w naszej szkole dobrze, rozwijali swoje zainteresowania oraz znaleźli tu prawdziwych przyjaciół.

Galeria zdjęć

Odlotowa 2a w Centrum Edukacji Lotniczej

21. września 2022r. uczniowie klasy 2a udali się na lotnisko w Balicach, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Ścieżka pasażera”. Podczas wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej mieli okazję poznać elementy infrastruktury terminalowej i poznać zasady podróżowania samolotem. Każdy uczeń otrzymał kartę pokładową upoważniającą do zajęcia miejsca w sali samolotowej, w której stewardessa zapoznała pasażerów z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotnisku i w samolocie. Przed wejściem na pokład samolotu wszyscy musieli odprawić swoje walizki, przejść kontrolę bezpieczeństwa oraz skanowanie bagażu podręcznego. Kilku szczęśliwców miało okazję zasiąść za sterami symulatora lotu i poczuć się jak pilot samolotu.

Pobyt na lotnisku zakończyła wizyta na tarasie widokowym, obserwowanie czynności wykonywanych przez pracowników obsługi, podziwianie samolotów szykujących się do startu i lądujących na płycie w Balicach.

lotnisko 1 lotnisko 2 lotnisko 3 lotnisko 4

 

Klasa 2 b na stadionie Cracovii

20 IX 2022 r. klasa 2b zwiedzała stadion Cracovii. Była to nagroda za zajęcie 2. miejsca w akcji Rowerowy maj.

stadion Cracovii 1 stadion Cracovii 2 stadion Cracovii 3 stadion Cracovii 4

 

Informacja o odpłatności za obiady za październik 2022
stołówka

Abonament obiadowy za   PAŹDZIERNIK 2022 wynosi 285 zł

 (19 dni x 15 zł)  - bez 14, 31.10.22

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 30.09.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Godziny pracy sekretariatu

informacja

Godziny pracy:

Poniedziałek 7:30 - 15:30

Wtorek - piątek 7:30 - 15:00

Czwartek - dzień bez przyjmowania stron.

 

Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym

9 września w Zielonej Górze odbył się miedzynarodowy Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym. Klub Sportowy Podwawelski reprezentowalo uczniowie naszej Szkoły. Naszym zawodnikom udało się osiągnąć wysokie lokaty :

Finaliści kategorii Mlodzik Młodszy:

3 miejsce - Weronika Pośpiech i Maksymilian Nowak

7 miejsce Małgorzata Marcinkiewicz - Tymoteusz Jamrozik

Finalistki kategorii mini formacje Dzieci :

2 miejsce Formacja Maleficent z klasy 5a

Gratulacje dla uczniów oraz trenerów.

2 miejsce kategoria młodzik Jan Toporkiewicz Klasa 6a i Iga Olejnik Klasa 5a

Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 1  Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 2 Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 3

 

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

- godz. 17:00 - kl. I, kl. III, kl. IV, kl. V b,  kl. VII, kl. VIII i OP 1-3
- godz. 17:30 - kl. II, kl. kl. V a,c, kl. VI a,c
- godz. 18:00 - kl. VI b i OP 4-6

 

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
rozpoczęcie roku

 

- godz. 9:00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 5a - s. 4, kl. 5b - s. 42, kl. 5c - s. 37

kl. 6a - s. 9, kl. 6b - s. 12, kl. 6c – s. 3

kl. 7a - s. 8, kl. 7b - s. 1

kl. 8a - s. 5, kl. 8b - s. 13, kl. 8c - s. 11, kl. 8d - s. 7

  

- godz. 10:00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 3a - s. 49, kl. 3b - s. 48, kl. 3c - s. 47

 kl. 4a - s. 38, kl. 4b - s. 39, kl. 4c - s. 36

 

- godz. 10:00 – spotkanie uczniów klas pierwszych z Dyrekcją i Wychowawcami w hali sportowej – wejście od strony boiska szkolnego

 

- godz. 10:15 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 2a - s. 60, kl. 2b - s. 59

 

Msze święte w kościele Matki Boskiej Fatimskiej

- godz. 8:00 – klasy V-VIII

- godz. 9:00 – klasy I-IV

 

Dyrekcja Szkoły

Informacja dla rodziców uczniów korzystających ze stołówki szkolnej
w roku szkolnym 2022/2023
stołówka

Stołówkę szkolną prowadzi FHU MARBO Marta Wachulec

Obiady będą wydawane od  05.09.2022 (poniedziałek)

Abonament za wrzesień 2022 wynosi  300,00 zł (20 dni x 15,00 zł )

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania stołówki szkolnej należy zapoznać się

z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły, jak również na tablicy informacyjnej znajdującej się na ścianie po lewej stronie okienka portierni i drzwiach wejściowych do stołówki szkolnej.

Zgłoszenia dziecka na obiady należy dokonać do 02.09.2022 wysyłając SMS

pod nr telefonu     696  423  597 

Treść SMS:

Po zapoznaniu się  z regulaminem stołówki szkolnej zgłaszam dziecko na

obiady w roku szkolnym 2022/2023 imię i nazwisko ucznia, klasa

 

Wpłaty za obiady za wrzesień 2022 należy dokonać do  10.09.2022  przelewem na konto

47  1050  1445  1000  0091  3776  8769

Informację można uzyskać telefonicznie lub w pok. 43 I p

 

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2022/2023

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2022/2023