Wakacje!
Wakacje!

Drodzy Uczniowie,

rozpoczęły się wakacje - czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach nauki, realizacji nowych wyzwań, podejmowania twórczych działań. To moment, gdy powinniście być dumni z tego, co udało się Wam osiągnąć i zrealizować. Gratuluję Wam ukończenia kolejnej klasy, zdobycia wiedzy i umiejętności oraz wszelkich indywidulanych sukcesów.


Życzę Wam, by wakacje były wypełnione radością Korzystajcie z letniej pogody, cieszcie się ciekawymi podróżami i przygodami. Niech czas wypoczynku będzie dla Was okresem bogatym w nowe przyjaźnie i przyniesie wiele pięknych wspomnień.

Dziękuję Rodzicom za dobrą współpracę ze szkołą w realizacji zadań, za wzajemne wspieranie się w rozwiązywaniu problemów, otwartość i życzliwe podejście do nowych wyzwań edukacyjnych.  Życzę Państwu słonecznych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

                                                                                                             

Dyrektor SP nr 25

Beata Kaczmarska

„Lato w szkole”
Lato w szkole

pdf Harmonogram zajęć w ramach akcji „Lato w szkole” dla klas 1 – 3. w dniach 26.06.2023r. – 30.06.2023r.

 

Zawody taneczne w Budapeszcie

W miniony weekend w Budapeszcie odbył się Puchar Świata i Mistrzostwa Europy w Rock'n'Rollu akrobatycznym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 25 wróciła w sukcesami.
5 miejsce w finale Pucharu Świata w kategorii children zdobyła para z klasy 3a - Michał Choruz i Martyna Dziedzic.

Finalistkami Pucharu Świata i zdobywczyniami 5 miejsca w kategorii formacje została formacja The Runway z klas 6a i 8a.

31 miejsce na prawie 50 par w kategorii młodzików zdobyli Iga Olejnik z klasy 5a i Jan Toporkiewicz z klasy 6a.

Gratulacje dla Wszystkich zawodników !

Zawody w BudapeszcieZawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie Zawody w Budapeszcie

 

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

W dniu 13 czerwca klasy 3a i 3b wybrały się na całodniową wycieczkę pod hasłem: "CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE".

Program wycieczki:

1.Spacer po lesie w miejscowości  Lipnica Górna, gdzie oglądaliśmy niezwykły pomnik przyrody – Kamienie Brodzińskiego.

2.Następnie zostaliśmy oprowadzeni przez panią przewodnik po zamku położonym na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką we wsi Stary Wiśnicz.

3.Bastion VR, czyli nowatorska i unikatowa próba przedstawienia odległej historii przy pomocy najnowszych technologii wizualnych. Zobaczyliśmy wnętrze zamku i życie mieszkańców.

Przy wyjściu z terenu zamku, chętni mogli kupić sobie pamiątki, którymi były: miecze, toporki, łuki i inne gadżety związane z historią zamku.

4. Kolejnym etapem naszej wyprawy był przejazd do Czchowa do gospodarstwa agroturystycznego "Jaśkowy Sad" na spotkanie z alpakami. Tam powitano nas lemoniadą z pomarańczy i drożdżówkami, a następnie wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści o tych niezwykłych, pociesznych i uroczych zwierzętach. Mogliśmy je karmić ich ulubionym przysmakiem – marchewką, głaskać, a nawet tulić:)

5. Po spotkaniu z alpakami czekała na nas niespodzianka - ognisko z pieczeniem przepysznych kiełbasek. Każdy najadł się do woli kiełbasek ze świeżutkimi bułeczkami:) Mieliśmy też możliwość skorzystania z kolorowanek z alpakami, a nawet zabawy w piasku!

Na koniec kto chciał, mógł kupić sobie pluszową alpakę w różnych rozmiarach. Chociaż powrót odbył się w godzinach popołudniowych (o godz. 18!), to wycieczka była tak bogata w atrakcje, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy minął cały dzień. Wróciliśmy do Krakowa z uśmiechami na twarzach prosto w ramiona stęsknionych rodziców:)

Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka Nowy Wiśnicz - wycieczka

 

Święto Rodziny w roku jubileuszowym SP 25

Turniej rodzinny klas drugich - Parada Kłamców i Fotogeografia

6 czerwca 2023 r. uczniowie klas drugich zaprosili swoje rodziny do szkoły, aby wspólnie świętować Dzień Rodziny. Tym razem celem naszego spotkania było przybliżenie uczniom     i ich rodzicom informacji i ciekawostek na temat naszej szkoły oraz zwiedzanie jej zakamarków. Uczestniczyliśmy w Paradzie Kłamców o Szkole Podstawowej nr 25 oraz w Fotogeografii, czyli „spacerze” detektywistycznym w poszukiwaniu szczegółów budynku szkolnego i elementów jego wystroju uwiecznionych na zdjęciach. Spacer zamienił się w szalony bieg po szkole, ponieważ każda rodzina chciała zdobyć jak najwięcej punktów, którymi w tym dniu były cukierki

To było popołudnie pełne śmiechu i dobrej zabawy, ale również pięknych życzeń, wzruszeń      i upominków przygotowanych przez dzieci dla rodziców.

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Sportu w klasach drugich

1 czerwca uczniowie klas drugich świętowali Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu mieli okazję uczestniczyć w wesołych zmaganiach sportowych, zorganizowanych przez p. Jacka Matyję. Wszyscy świetnie się bawili, z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, dlatego każdy zasłużył na nagrodę – słodki poczęstunek.

Po zabawach sportowych uczniowie klasy 2a udali się na tereny zielone przy szkole, gdzie zorganizowali sobie piknik na trawie. Były ulubione gry i zabawy dzieci, a także piknikowe przekąski.

Natomiast uczniowie klasy 2b wybrali w tym dniu klasowe kino. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film „Lorax”.

To był naprawdę wesoły Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka! Dzień Dziecka! Dzień Dziecka! Dzień Dziecka!

 

Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym

W sobotę 10.06 nasi uczniowie startowali w Międzynarodowym Pucharze Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym w Pradze. W kategorii młodzików młodszych do lat 11 niepokonani zostali Martyna Dziedzic i Michał Choruz z klasy sportowej 3a. To już czwarte zwycięstwo tej pary w tym roku. Uczniowie klasy sportowej 2a zakończyli zawody w finale na 4 miejscu Hanna Kułaj - Iwo Olejnik i 7 miejsce Małgorzata Marcinkiewicz - Tymek Jamrozik. Miejsce 9 w półfinale wywalczyła para Maja Konopacka - Krzysztof Kądzioła. W kategorii starszej, młodzików do lat 14 odnieśliśmy spektakularny sukces! Na drugim miejscu podium Kalina Konopacka z klasy 6a i Szymon Duraj a miejsce 3 wywalczyła para Iga Olejnik klasa 5a i Jan Toporkiewicz klasa 6a. Formacja dziewcząt MALEFICENT zakończyła zawody w półfinale na miejscu 10. W Pucharze brały udział pary i formacje z Polski, Węgier, Ukrainy, Słowacji i największa reprezentacja z Czech. Był czas na zwiedzanie pięknej starówki w Pradze, były emocje pozostają wspomnienia. Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów. Przed nami jeszcze jedne zawody najwyższej rangi World Cup WRRC w Budapeszcie.

Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech BLACK CUP w rock’n’rollu akrobatycznym

 

Wycieczka

6 czerwca klasy pierwsze i drugie miło spędziły czas w wiosce indiańskiej w Szczyrzycu. Dzieci zapoznały się z elementami kultury indiańskiej . Aktywnie uczestniczyły w warsztatach muzycznych i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu v Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu Wioska indiańska w Szczyrzycu

 

Akademia

5 czerwca rodzice uczniów klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji Dnia Mamy i Taty. Brali również udział w konkursie pt. „Bajki mojego dzieciństwa”, odgadując tytuł bajki na podstawie usłyszanego fragmentu muzycznego.

Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa Bajki mojego dzieciństwa

 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Drzewa wokół nas"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 2b, Hanna Bogucka, zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Drzewa wokół nas". Uczennica samodzielnie wykonała pracę plastyczną w ramach zajęć w świetlicy szkolnej pod opieką mgr Luizy Grabowskiej. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Drzewa wokół nas

 

 

 

Warsztatay z cyklu „Zmysły w lesie”

6 czerwca po raz czwarty klasa 3a wzięła udział w warsztatach z cyklu „Zmysły w lesie”

Celem zajęć było wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody,

wieloaspektowa edukacja przyrodnicza oraz wsparcie dzieci w samodzielności.

Po ukończeniu całego cyklu dzieci potrafią między innymi;

  • same rozpalić ogień i zapanować nad nim
  • znaleźć rośliny do przygotowania posiłku i wystrzegać się trujących
  • zbudować proste schronienie od deszczu i upału
  • odróżnić kilkanaście gatunków roślin i zwierząt

Zajęcia w lesie o każdej porze roku sprawiły dzieciom wiele radości.

Zmysły w lesie Zmysły w lesie Zmysły w lesie Zmysły w lesie Zmysły w lesie Zmysły w lesie Zmysły w lesie

 

Spotkanie z rodzicami
zebrania

5 ,6 czerwca 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami. 

Harmonogram:

5 czerwca (poniedziałek) 

godz. 17.00 -  klasy I ,III, IV ,V, VI,VII,VIII oraz OP 1-3 

godz. 18.00 -  OP 4-6 

6 czerwca (wtorek)

godz. 17.00 klasy 2a i 2b

 

Dzień Dziecka!
Dzień Dziecka

Najlepsze życzonka: dużo zdrówka i słonka,

Oraz wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

 

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

W dniu 17 maja odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV, którzy wcześniej zaliczyli egzamin teoretyczny, osiągając wynik przynajmniej 80%. Dodatkowym utrudnieniem podczas dzisiejszego egzaminu był padający deszcz.  Uczniowie poradzili sobie brawurowo.
Gratulujemy!

Egzamin na kartę rowerową Egzamin na kartę rowerową Egzamin na kartę rowerową

 

Informacja o odpłatności za obiady za czerwiec2023
stołówka

Abonament obiadowy za  CZERWIEC 2023  wynosi 210 zł

 ( 14 dni x 15 zł)    bez 09.06.2023.

 Obiady wydawane są do 22.06.2023.

Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę   w  terminie do 31.05.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Spotkanie z rodzicami
zebrania

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas I odbędzie się dnia 13 czerwca b.r. o godz. 17.00

 

Lekcja muzealna

11 maja klasy pierwsze udały się na lekcję muzealną – na Wawel. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali legend związanych z zamkiem i Krakowem, a także podziwiali piękne komnaty, meble, zdobienia i arrasy. Zachwyt w nich wzbudziła również  Smocza Jama oraz postać smoka, który strzeże zamku.

Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna Lekcja muzealna

 

Smutna wiadomość...
Smutna wiadomość...

 

Międzynarodowy Dzień Jednorożca
Uwierz w jednorożce

9 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jednorożca. Z tej okazji Centrum Kultury Podgórza zaprosiło dzieci do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Na konkurs wpłynęło 505 prac z różnych miejscowości Polski. Uczennica naszej szkoły Irena Szczurek- Maksymiuk zajęła w tym konkursie III miejsce. Praca została wykonana w świetlicy pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

 

Konkurs na logo Jubileuszu Szkoły!
Logo szkoły - konkurs

Autorką logo Jubileuszu została Karolina Czech uczennica klasy 6b.
 
Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Gabriela Panek z kl. 3b, Rozalia Cetera z kl. 7b i Maciej Zieliński z kl. 7a.
Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Do konkursu można było zgłaszać prace wykonane dowolnymi technikami, również za pomocą programów graficznych.

W konkursie wzięło udział 244 uczniów, którzy wykonali 401 projektów.

Organizator konkursu Krystyna Wróbel

 

Rowerowy maj
Rowerowy maj

4 maja rozpoczęliśmy po raz kolejny kampanię Rowerowy Maj.  Jak co roku promujemy aktywne podróże do szkoły na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach…

Za każdą podróż uczeń otrzyma naklejkę do swojej książeczki rowerowej. Warto przejechać się chociaż kilka razy, jest szansa na wygranie atrakcyjnych nagród.

Uczniowie z największą liczbą przejazdów otrzymają nagrody gwarantowane. Wybierzemy też najlepszą klasę, która otrzyma nagrodę klasową, często jest to wycieczka.

Kampania trwa od 4 do 31 maja.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa dzieci do 10. roku życia nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach publicznych na rowerach. Uczniowie powyżej 10. roku życia mogą poruszać się samodzielnie na rowerze jedynie, gdy posiadają kartę rowerową.

Życzymy bezpiecznych i przyjemnych, aktywnych podróży do szkoły.

Pełny regulamin kampanii oraz aktualne wyniki klasy i szkoły można znaleźć na stronie: rowerowymaj.eu wybierając miasto Kraków.

Majowe święta, o których trzeba pamiętać!
Majowe święta, o których trzeba pamiętać!

1 maja Święto Pracy

Święto pracy to inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Przypada w kalendarzu na 1 dzień maja. Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, które po raz pierwszy obchodzone było w 1890 roku. Od 1950 roku jest również świętem państwowym w Polsce.

2 maja Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. Święto to ma na celu propagować polską tożsamość, szacunek do flagi i symboli narodowych. Tego dnia w całej Polsce odbywają się patriotyczne uroczystości, wielu Polaków decyduje się także na wywieszenie biało-czerwonej flagi np. na balkonie. Jako ciekawostkę warto dodać, że to właśnie 2 maja polscy żołnierze, należący do 1. Dywizji Kościuszkowskiej, zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie.

3 maja rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków. 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwołany w październiku 1788 roku, uchwalił Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą -po amerykańskiej- na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym.

 https://konstytucja3maja.gov.pl

Źródło: www.gov.pl

Międzynarodowy Puchar Drazice Cup 2023

W dniach 22-23 kwietnia w czeskich Benatkach odbył się międzynarodowy Puchar Drazice Cup 2023. Reprezentacja Klubu Podwawelski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 25     w Krakowie osiągnęła znakomite wyniki.

Kategoria Młodzik Młodszy
1 miejsce Michał Choruz i Martyna Dziedzic
3 miejsce Iwo Olejnik i Hanna Kułaj

Półfinalistami w tej kategorii były pary :
Tymoteusz Jamrozik i Małgorzata Marcinkiewicz
Krzysztof Kądzioła i Maja Konopacka
Aleksander Termin i Oliwia Tęsiorowska
Maksymilian Nowak i Weronika Pośpiech

W zawodach brały też udział pary:
Michał Pyra i Katarzyna Borowska
Kacper Gruca i Anna Trala
Franciszek Spisak i Małgorzata Kołodziejczyk

Kategoria Mini Formacje Juniorek
10 miejsce Formacja Maleficent z klasy 5a

Kategoria Main Class
2 miejsce wywalczyła Aleksandra Gnat z klasy 8a wraz ze swoim partnerem Krzysztofem Michalskim

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!

Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach Puchar Drazice Cup 2023 w czeskich Benatkach

 

Konkurs plastyczny „Bajeczny owad”
Konkurs plastyczny „Bajeczny owad”

Uczeń naszej szkoły z kl I c - Heorhii Skliarov  zajął I miejsce w Konkursie plastycznym „ Bajeczny owad”. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Kultury Podgórza , a pracę wykonano podczas zajęć świetlicowych pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

https://www.facebook.com/100088384928547/posts/pfbid02XzdPWfgkWd3tF32zcJVRaBiJavssaaMrAwD8WvpEGWjJk4NKphiSsE445W4b1Thhl/?d=n  

 

Informacja o odpłatności za obiady za maj 2023
stołówka

Abonament obiadowy za  MAJ 2023  wynosi 255 zł

 ( 17 dni x 15 zł)

bez 02.05.2023  i  23,24,25.05.2023 – egzamin klas 8 

Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 28.04.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

24 kwietnia ( poniedziałek)  2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami:

Harmonogram:

  • godz. 17.00 -klasy I – VIII oraz OP 1-3
  • godz. 18.00 -  OP 4-6
Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023

Reprezentacja Klubu Podwawelski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie w miniony weekend wzięła udział w Mistrzostwach Polski. Tancerze zaprezentowali swoje umiejętności przed międzynarodowa komisją sędziowską i zdobyli wiele medali.

 

Kategoria Młodzik Młodszy

1 miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła para z klasy 3a - Michał Choruz i Martyna Dziedzic.

2 miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski zdobyła para z klasy 4a -Maksymilian Nowak i Weronika Pośpiech.

3 miejsce i brązowy medal zdobyła para z klasy 2a - Iwo Olejnik i Hanna Kułaj.

 

Finalistami w tej kategorii zostali:

Krzysztof Kądzioła i Maja Konopacka z klasy 3a oraz Tymoteusz Jamrozik  i Małgorzata Marcinkiewicz z klasy 2a

 

Półfinalistami były pary:

Tymofi Trufanov i Sofiya Khadunova z klasy 2a

Michał Pyra i Katarzyna Borowska z klasy 3a

Kacper Gruca i Anna Trala z klasy 3a

Franciszek Spisak i Małgorzata Kołodziejczyk z klasy 3a

Aleksander Termin i Oliwia Tęsiorowska  z klasy 3a

 

Kategoria Młodzik

2 miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski zdobyła Kalina Konopacka z klasy 6a wraz ze swoim partnerem Szymonem Durajem.

3 miejsce i brązowy medal zdobył Mateusz Szeliga z klasy 8a wraz ze swoją partnerką Astrą Rusanovą.

Półfinalistami tej kategorii wiekowej zostali Jan Toporkiewicz z klasy 6a i Iga Olejnik   z klasy 5a, którzy zajęli 8 miejsce.

 

Kategoria Seniorów MCCS

2 miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski zdobyli Aleksandra Gnat z klasy 8a wraz z Krzysztofem Michalskim.

 

Kategoria Formacje Par Młodzików

 

1 miejsce i tytuł Mistrzów Polski zdobyła Formacja TITANIC z klasy 3a.

2 miejsce i tytuł Wicemistrzów Polski zdobyła formacja CASINO ROYALE z klasy 2a.

 

Kategoria mini Formacje Juniorek:

8 miejsce zajęła formacja MALEFICENT z klasy 5a

 

Kategorii Formacje Juniorek :

2 miejsce i tytuł vi-ce Mistrzyń Polski zdobyła formacja The Runway z klasy 7a

 

Oprócz zawodów rangi mistrzowskiej tego samego dnia odbył się ogólnopolski turniej dla najmłodszych par. Finalistami tej kategorii były pary z klasy 2a:

Karol Mendel i Kornelia Tęsiorowska

Szymon Sikora i Emilia Krząstek

Olgierd Straż i Afina Hvozdz

 

Gratulujemy sukcesów!

Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023 Mistrzostwa Polski w Rock'n'Rollu Akrobatycznym - Nowogród Bobrzański 2023

 

"Cudowny świat baśni"

W 50 rocznicę śmierci J.R.R. Tolkiena, Centrum Kultury Podgórza zorganizowało cykl konkursów „ Cudowny świat baśni” , a w nim konkurs plastyczny „ Jak wyglądałby zrobiony przez Ciebie Wielki Tort”. Był on inspirowany książką „ Kowal z Przylesia Wielkiego”. W tym konkursie uczennica naszej szkoły Irena Szczurek- Maksymiuk z kl. I c zdobyła I miejsce. Praca została wykonana w świetlicy pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

Dyplom

 

Pola nadziei
Pola nadziei

Nasza szkoła bierze udział w 26. edycji akcji POLA NADZIEI

Podczas tegorocznej akcji zrobi się bardzo zielono i to nie tylko za sprawą kwitnących żonkili, ale również pewnej aromatycznej rośliny. Będziemy bowiem zachęcać, żebyście pozwolili zagościć wiośnie w Waszych sercach i „poczuli miętę do pomagania”. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kweście na rzecz pomocy nieuleczalnie chorym pacjentom Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie.

Bądźmy Razem! (12 marca – 28 maja 2023)

 

Wesołych Świąt!
Wielkanoc

I wiem, gdy łzę swoją trzymam                        
jak złoty kamyk z procy –
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.
                 Ks. Jan Twardowski

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Wszystkim wiosenne życzenia. Niech w Waszych sercach zagoszczą radość i miłość, a chwile spędzone w gronie rodzinnym pozwolą przezwyciężyć wszystkie trudności.

Wesołego Alleluja!

Samorząd Szkolny

 

Dzień Żołnierzy Wyklętych

01.03.23 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Giełżeckiej wzięli udział w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych. Młodzież uczestniczyła we mszy św. celebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w katedrze na Wawelu, po czym, przy dźwiękach orkiestry, nastąpił uroczysty przemarsz ulicami Krakowa do Parku Jordana. Tam, po przemówieniu władz Krakowa, Apelu Pamięci i salwie honorowej, złożono kwiaty pod pomnikami Żołnierzy Niezłomnych.

Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych Dzień Żołnierzy Wyklętych

 

Świąteczny kogel-mogel

14 marca klasa 2b była w Muzeum Krzysztofory na warsztatach pt. ŚWIĄTECZNY KOGEL-MOGEL, CZYLI WIELKANOC PO KRAKOWSKU. Podczas zajęć uczniowie poznali różnorodne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkiej Nocy.

Kogel-mogel Kogel-mogel Kogel-mogel

 

Święto Patrona Szkoły

22 marca 2023r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Święto Patrona Szkoły -Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie plastycznym „Tadeusz Kościuszko – patron naszej szkoły”. Jury nagrodziło autorów najpiękniejszych prac.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona

I miejsce: Alicja Nowak, Herbert Oleśkiewicz, Zuzanna Zawada

II miejsce: Jagoda Ostrowska, Leon Grudnicki, Irena Szczurek - Maksymiuk

III miejsce: Aleksandra Olewińska, Alicja Partyka, Julia Wajda

Uczniowie klas drugich i trzecich obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną „Kim był Tadeusz Kościuszko?”, a następnie wzięli udział w paradzie kłamców nt. życia i działalności naszego patrona.

Podczas zmagań konkursowych uczniowie wykazali się ogromną wiedzą historyczną.  Najwięcej punktów zdobyli uczniowie klasy 2a. Kolejne miejsca zajęły klasy: 3a, 2b, 3b i 3c.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawą, która była okazją do przybliżenia sylwetki Tadeusza Kościuszki najmłodszym uczniom naszej szkoły.

Organizatorki: J. Węgrzyn, J. Przybylik  

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona                                                                                                   

Uczniowie starszych klas także uroczyście obchodzili Dzień Patrona Szkoły. Duża grupa młodzieży wzięła udział w warsztatach poświęconych życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, które odbyły się w Pałacu Krzysztofory. Niektóre klasy wybrały się na Kopiec Kościuszki.

Jak co roku 24 III 23 r., w ramach obchodów rocznicy insurekcji kościuszkowskiej, poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w odbywających się na Rynku Głównym uroczystościach upamiętniających ślubowanie Tadeusz Kościuszki. Po okolicznościowych przemówieniach nastąpiło złożenie kwiatów na pamiątkowej płycie, a następnie na Kopiec Kościuszki wyruszył pochód ze 102 metrową flagą narodową.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona  Dzień Patrona

 

Przedszkolaki w szkole

29 marca uczniowie klas 2a i 2b zaprosili do szkoły swoich młodszych kolegów z Samorządowego Przedszkola nr 140. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w przygotowanej dla nich Olimpiadzie Sportowej. Mogły wykazać się swoją sprawnością, zwinnością i dokładnością podczas wykonywania zadań na kolejnych stacjach, m.in. wzięły udział w biegu z przeszkodami, rzucaniu do celu, strzelaniu do bramki, układaniu mozaiki na czas oraz w zabawach z chustą animacyjną.

Uczniowie świetnie wywiązali się z powierzonych im obowiązków (przygotowanie stacji, przeprowadzenie zawodów, pomoc młodszym kolegom w wykonywaniu kolejnych ćwiczeń).

Przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały wszystkie zadania, czym zasłużyły na złote medale oraz nagrody.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym młodsi koledzy dołączą do nas już jako uczniowie klasy pierwszej. Czekamy!

Przedszkolaki w szkole Przedszkolaki w szkole Przedszkolaki w szkole Przedszkolaki w szkole Przedszkolaki w szkole

 

UNICEF

Nasza szkoła dostała wyprawki dla uczniów i doposażenie od UNICEF. Dziękujemy!

UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF UNICEF

 

Informacja o odpłatności za obiady za kwiecień 2023
stołówka

Abonament obiadowy za  KWIECIEŃ 2023 wynosi 240 zł

 ( 16 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 31.03.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

1) 27 marca (poniedziałek) 2023 r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami klas I – VIII oraz OP 1-3

2) 28 marca (wtorek) 2023 r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami OP 4-6  

 

Konkurs fotograficzny „Zimą malowane”

Wyniki XIII edycji konkursu fotograficznego „Zima malowane” Na konkurs wpłynęło 234 prace wykonane przez uczniów szkół podstawowych i średnich.

Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:

Filip Obarzanek

 

Wizyta w bibliotece

Uczniowie klasy 2b udali się na wycieczkę do biblioteki publicznej przy ul.Powroźniczej. Dzieci miały okazję poznać pracę bibliotekarza oraz uczestniczyć w zajęciach promujących czytelnictwo.

Dzieci w bibliotece Dzieci w bibliotece Dzieci w bibliotece Dzieci w bibliotece Dzieci w bibliotece Dzieci w bibliotece

 

Zakochaj się w klimacie
Klimat - konkurs

Konkurs ma przyczynić się do budowy świadomości uczniów w zakresie problematyki klimatycznej oraz skłonić młodzież do włączenia się w szeroko rozumiane działania proklimatyczne.

Zakochaj się w klimacie - konkurs Zakochaj się w klimacie - konkursZakochaj się w klimacie - konkurs

Miło nam poinformować, że laureatem konkursu został uczeń klasy 4c Filip Obarzanek.

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz nagrodzone prace

 

Światowy Dzień Kota

Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego , Centrum Kultury Podgórza - Klub Tyniec ogłosiło Konkurs plastyczny „Koty i kociaki”. Na konkurs wpłynęło 919 prac z terenu Polski. Dwie uczennice z naszej szkoły odniosły w tym konkursie sukces. Irena Szczurek- Maksymiuk z kl. 1 c zdobyła III miejsce , a Zuzanna Zawada z kl. 1 c wyróżnienie. Prace zostały wykonane w świetlicy szkolne pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

Dzień Kota Dzień Kota

 

Dzień otwarty - 28.02.2023
plakat dnia otwartego

 

Rekrutacja - klasa I sportowa 2023 / 2024
Klasa sportowa

 

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Rekrutacja

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 25 informuje, że rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 1 marca 2023 r. Składanie podań odbywa się w terminie od 1 marca 2023 r. do 31 marca 2023 r.

Próba sprawności fizycznej do klasy sportowej odbędzie się 17 marca 2023 r. o godz. 17.00 w Klubie PODWAWELSKI przy ul. Komandosów 21.

Pełna oferta edukacyjna dla klas pierwszych w roku szkolnym 2023/24 znajduje się w zakładce Rekrutacja

  • Serwis rekrutacyjny dla rodziców jest dostępny pod adresem https://krakow.elemento.pl skąd należy pobrać wniosek. Wypełnione elektronicznie Zgłoszenie/Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły należy wydrukować, podpisać i złożyć w szkole pierwszego wyboru.
  • Innym sposobem zapisania dziecka do szkoły jest odręczne wypełnienie Zgłoszenia/Wniosku o przyjęcie, podpisanie i dostarczenie do sekretariatu szkoły podstawowej pierwszego wyboru. Druk w formie papierowej będzie można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony serwisu rekrutacyjnego Elemento: https://krakow.elemento.pl

Wnioski o przyjęcie do szkoły na rok szkolny 2023/2024 można składać w sekretariacie szkoły w poniedziałki od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE REKRUTACJI ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE WWW.PORTALEDUKACYJNY.KRAKOW.PL

Informacja o odpłatności za obiady za marzec 2023
stołówka

Abonament obiadowy za  MARZEC 2023 wynosi 345 zł

 ( 23 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 28.02.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Prymusi z Krakowa
prymusi

 

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 25 znalazła się wśród najlepszych krakowskich szkół. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym w Gazecie Krakowskiej.

Prymusi z Krakowa. Oto szkoły samorządowe z najlepszymi wynikami egzaminu ósmoklasisty [10.02.2023] | Gazeta Krakowska

https://gazetakrakowska.pl/prymusi-z-krakowa-oto-szkoly-samorzadowe-z-najlepszymi-wynikami-egzaminu-osmoklasisty-10022023/ga/c5-17269211/zd/64705379

 

Spotkanie z Marią Sajdak – srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020
Maria Sajdak

W styczniu klasa 2a zaprosiła do szkoły wioślarkę Marię Sajdak, która na igrzyskach w Tokio zdobyła, wraz ze swoją osadą, srebrny medal olimpijski. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda codzienne życie sportowca przygotowującego się do zawodów. Poznaliśmy harmonogram treningów, zasady zdrowego odżywiania oraz mogliśmy podziwiać medale zdobyte przez naszego gościa. Nie zapomnieliśmy oczywiście o autografach i pamiątkowych zdjęciach.

 

Górskie wycieczki: piękne, miłe i bezpieczne – spotkanie z ratownikiem GOPR

Przed feriami uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Górskie wycieczki: piękne, miłe i bezpieczne”. Spotkanie, podczas którego mogliśmy poznać zasady bezpiecznego wypoczynku w górach, zorganizował dla nas tato Małgosi – miłośnik gór i pasjonat wspinaczki. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy również ratownika GOPR, który opowiadał nam o swojej pracy oraz przeprowadził krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

spotkanie z GOPR spotkanie z GOPR spotkanie z GOPR spotkanie z GOPR

 

2a na AGH

Uczniowie klasy 2a odwiedzili Laboratorium Druku 3D na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, gdzie mogli dowiedzieć się jak działa drukarka 3D, śledzić powstawanie projektu oraz wziąć do ręki gotową pracę. W tajniki trójwymiarowych wydruków wprowadził nas pracownik uczelni dr inż. Jakub Marchewka.

warsztaty AGH warsztaty AGH warsztaty AGH warsztaty AGH warsztaty AGH warsztaty AGH warsztaty AGH

 

Konkurs na logo 50-lecia SP 25 
logo jubileuszu

Uświetnij Jubileusz Szkoły!

W styczniu rozpoczął się Rok Jubileuszowy naszej szkoły. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na logo 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 25. Jeśli masz talent plastyczny, jesteś twórczy/a i pomysłowy/a, jest to konkurs dla Ciebie! Uwolnij wodze wyobraźni! Twoja praca powinna zawierać następujące elementy: nazwę szkoły, Jubileusz 50-lecia oraz oprawę graficzną. Termin oddawania i przesyłania prac mija 21.02.2023 roku. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Zachęcamy do udziału!!

pdf (PDF z regulaminem)

Jubileusz 50 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie
logo jubileuszu

Szanowni Państwo,

w styczniu rozpoczęliśmy obchody Roku Jubileuszowego Szkoły Podstawowej Nr 25 w Krakowie. Dokładnie 1 września 1973 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek w szkole na osiedlu Podwawelskim. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Rok 2023 będzie okazją do snucia wspomnień w duchu jubileuszowego hasła: „Radość najpiękniejszych lat”. A jest co wspominać!

Kulminacją obchodów 50 - lecia będzie uroczysta gala zaplanowana na 13 października 2023 roku. Warto się spotkać, porozmawiać, poprzyglądać się czasom i miejscom…

Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z naszą szkołą oraz sympatyków Dwudziestki Piątki do współpracy.

Na stronie internetowej szkoły będą ukazywać się relacje z planowanych i zrealizowanych działań. Będziemy także przypominać historię szkoły oraz osiedla Podwawelskiego.

Koordynatorki Jubileuszu

Dziewczynka z zapałkami
Przedstawienie świąteczne pt. "Dziewczynka z zapałkami"

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia świątecznego pt. "Dziewczynka z zapałkami". Spektakl przygotowała siostra Lucyna Sas.

Część 1

Część 2

Informacja o odpłatności za obiady za luty 2023
stołówka

Abonament obiadowy za  LUTY 2023 wynosi 180 zł

 ( 12 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 31.01.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

26 stycznia 2023 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

Harmonogram:

- godz. 17:00 – kl. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII

- godz. 18:00 -  OP 4-6

Zebranie OP 1-3 -  odwołane

Zima w szkole - harmonogram

Harmonogram zajęć w ramach akcji „Zima w szkole” dla klas 1 – 3

30.01.2023 r. – 03.02.2023 r. (godz. 7:00 do 15:00)

harmonogram akcji "Zima w szkole"

(kliknij aby powiększyć)

Sprawozdanie

Mistrzostwa Krakowa rozegrano w dniu 16.12.2023. W zawodach wystartowało ponad 150 zawodników w konkurencji par i formacji tanecznych. Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe powiatu krakowskiego i wielickiego.

W kategorii młodzików młodszych 1 miejsce wywalczyła para z SP w Szarowie Szymon Trzaskalski i Kamila Mierzwa 

W kategorii  młodzików  miejsce 1 wywalczyła para z SP 25 w Krakowie Antonii Skrzypulec i Zuzanna Janik 

W Kategorii Formacji Juniorek miejsce 1 wywalczyła Formacja The Runwey uczennice z klasy 6 i 8 SP 25 w Krakowie 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom.

Telenciaki - Szkoły pełne talentów
Talenciaki - logo

Informujemy, że w ramach akcji "Szkoły Pełne Talentów" organizowanej przez Lidl nasza Szkoła zgromadziła 4804 talenciaki. Za przyznane punkty zamówiliśmy pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy, między innymi gry planszowe, piłki, zestaw do badmintona. Część zamówienia już otrzymaliśmy, na pozostałą - jeszcze czekamy. Bardzo dziękujemy Wszystkim za udział w akcji i wsparcie naszej szkoły!

Sukces naszej uczennicy
Konkurs mój przyjaciel

MDK Dom Harcerza w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny „ Mój przyjaciel i ja”. W tym konkursie uczennica z klasy 1 c Khadija Aliyeva zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Praca została wykonana w świetlicy szkolnej pod opieką mgr Beaty Gębskiej.

 

Informacja o odpłatności za obiady za styczeń 2023
stołówka

Abonament obiadowy za STYCZEŃ 2023 wynosi 285 zł

 ( 19 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 05.01.2023.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

Krakowskie rady na różne odpady
Odpady - warsztaty

Początkiem grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym organizowanym przez MPO Kraków pt. „Krakowskie rady na różne odpady”. Bardzo atrakcyjne dla dzieci zajęcia odbyły się w nowoczesnym Przedsiębiorstwie Segregacji Odpadów Barycz.

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, V.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VI A.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VI C.pdf

pdf certyfikat - Krakowskie rady - 2022-2023 - SP 25, VII B.pdf

 

Warsztaty wigilijne

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach współpracy realizowanej w 2022 roku                     z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przeznaczył dla naszej szkoły 8.000 zł na organizację wydarzeń wspierających włączenie społeczne uczniów z Ukrainy oraz ich rodziców i innych osób.  Dzięki pozyskanym środkom pieniężnym polscy i ukraińscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniach 19 i 20 grudnia w Warsztatach Wigilijnych, które odbyły się w Manufakturze Pieroga w Parku Zdrojowym Matecznego. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pierogów i potraw wigilijnych, nauczyli się lepić pierogi, rozmawiali o polskich i ukraińskich tradycjach wigilijnych. Na koniec uczniowie degustowali potrawy i wspólnie śpiewali kolędy.

 21 grudnia w SP nr 25 odbyły się warsztaty plastyczne przygotowane przez panie Nadię Oliinyk i Ewę Rabsztyn pt. Ozdoby choinkowe. Ukraińskie i polskie tradycje. Ukraińscy uczniowie z oddziałów przygotowawczych oraz uczniowie klas szóstych i klasy 8b wspólnie przygotowywali lampiony, łańcuchy, skarpety, a także pajączki i pajęczyny, które zgodnie z ukraińską tradycją, zawieszone na choince, przynoszą szczęście domownikom.

Powyższe wydarzenia były przedsięwzięciem promującym wzajemnie kulturę Polski i Ukrainy.

 Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne

Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne Warsztaty wigilijne
Mikołajkowa Sinfonietka

6 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 1a i 1c udali się na Mikołajkową Sinfonietkę do Centrum Kongresowego ICE Kraków, zorganizowaną przez Sinfoniettę Cracovię.

W części warsztatowej dzieci wykonały świąteczne ozdoby, a także ułożyły wielkoformatowe puzzle obrazujące mapę Krakowa. W części muzycznej, w programie koncertu Sinfonietki, uczniowie wysłuchali kolęd, pastorałek oraz muzyki w zimowym klimacie (m. in. fragment „Czterech pór roku” Vivaldiego). Odbyło się także spotkanie z Mikołajem oraz jego elfimi pomocnikami. Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy za piękne spotkanie z muzyką!

mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka mikołajowa sinfonietka

Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym

19 listopada w Pradze odbył się międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym, w którym Polskę reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Formacja Maleficent 5 miejsce finałowe w kategorii mini formacje dzieci.
2. Michał Choruz- Martyna Dziedzic 7 miejsce finałowe w kategorii dzieci.
3. Antoni Skrzypulec- Zuzanna Janik 1 miejsce w kategorii młodzików.
4. Mateusz Gwiazda - Alicja Skowronek - 2 miejsce w kategorii juniorów

Finalistom i wszystkim pozostałym uczestników gratulujemy występów!

 

3 grudnia ponownie w czeskiej Pradze odbył się finał pucharów Świata oraz Mistrzostwa Świata formacji juniorek. Formacja The Runway z SP nr 25 zajęła finałowe 7 miejsce. To wysoki wynik, którym dziewczyny z klasy 8a podsumowały bardzo dobry rok występów na międzynarodowych turniejach.
Gratulujemy również udanego występu pozostałym naszym uczniom oraz absolwentom: Mateuszowi Gwieździe, Alicji Skowronek, Antoniemu Skrzypulcowi i Zuzannie Janik.

17 grudnia w hali Szkoły Podstawowej nr 25 odbyły się Mistrzostwa Krakowa w Rock'n'Rollu Akrobatycznym w kategoriach par i formacji. Uczniowie naszej szkoli zajęli wysokie miejsca finałowe.

Kategoria młodzik młodszy:
5 miejsce Michał Choruz - Martyna Dziedzic
6 miejsce Iwo Olejnik- Hanna Kułaj
7 miejsce Krzysztof Kądzioła- Maja Konopacka

Kategoria młodzik:
1 miejsce Antoni Skrzypulec- Zuzanna Janik
2 miejsce Jan Toporkiewicz- Iga Olejnik

Mini formacje młodziczek
1 miejsce Formacja Maleficent z klasy 5a
5 miejsce Formacja Silver Dragon z klasy 4a

Formacje młodziczek
1 miejsce Formacja Black Diamond z klasy 4a
2 miejsce Formacja Let's Love z klasy 3a
3 miejsce Formacja z klasy 2a

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów!

13 grudnia uczniowie klasy 3a odwiedziła pobliskie Przedszkole nr 2 znajdujące się przy ulicy Twardowskiego. W ramach promocji szkoły i klas sportowych nasi uczniowie brali udział w pokazach tanecznych dla wszystkich dzieci z przedszkola.

Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym Międzynarodowy Puchar Czech w Rock'n'Rollu akrobatycznym

 

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3, którzy wykonali piękne ozdoby choinkowe i kartki świąteczne.

Jury nagrodziło autorów najciekawszych prac.

W klasach pierwszych:

I miejsce: Natalia Palusińska, Szymon Czaja, Zuzanna Zawada

II miejsce: Aleksandra Olewińska, Kajetan Świstak, Irena Szczurek - Maksymiuk

III miejsce: Adam Kęsek, Filip Grzybek, Su Ören

Wyróżnienia: Diana Voroniuk, Mieszko Boroń

W klasach drugich:

I miejsce: Emilia Krząstek, Anna Skrobek

II miejsce: Hanna Kułaj, Matylda Kula

III miejsce: Szymon Sikora, Rita Tracz

Wyróżnienia: Oliwia Krzak, Szymon Proszek

W klasach trzecich:

I miejsce: Katarzyna Borowska, Alicja Rudowska, Jagna Jasieńków

II miejsce: Małgorzata Kołodziejczyk, Gabriela Panek, Zofia Ziobro

III miejsce: Neonila Pelts, Franciszek Palusiński, Karol Masłowski

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

 

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?                        

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                                  Ks. Jan Twardowski

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dużo zdrowia, wielu radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju, radości oraz pomyślności
i optymizmu w Nowym Roku

życzy Samorząd Uczniowski

I Puchar Dyrektora Szkoły w Szarowie w rock’n’rollu akrobatycznym
Puchar za zawody

I Puchar Dyrektora Szkoły w Szarowie w rock’n’rollu akrobatycznym zakończony. Puchary i medale rozdane. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy Dyrektorowi Marcinowi Śmigla za aktywny udział w zawodach. To były duże zawody. Publiczność, doping i bezcenne emocje. Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas sportowych 2-3 zdobyła para z SP 25 w Krakowie Martyna i Michał z klasy 3a Puchar Dyrektora Szkoły w kategorii klas sportowych 4-5 zdobyła para z SP w Szarowie Kamila i Szymon z klasy 5a 1 miejsce w kategorii mini formacji klas sportowych zdobyła formacja Galaksy z 3a w Szarowie 1 miejsce w kategorii mini formacji klubów zdobyła formacja Maleficent z KS PODWAWELSKI 1 miejsce w kategorii formacji klas sportowych zdobyła formacja Let's LOVE z klasy 3a SP25 w Krakowie GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom a było ich baaaardzo dużo 40 par i 12 formacji Podziękowania dla wolontariuszy oraz rodziców za bezcenną pomoc w organizacji.

Zdjęcia:

https://drive.google.com/drive/folders/1zQtve8KaOq9oo4jRfL-YumR3MLnoGbfK?fbclid=IwAR3VWQlRiBBC-9TppwY_GnOu6thv75uwzCqIgkhpd3bP4KrbseacIOMA9RM

oraz

zdjęcia

Warsztaty kaligraficzne klasy 1b
Kaligrafia

8 listopada uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach kaligraficznych, które poprowadziła pani Dominika Furgał-Gadd. Uczniowie chętnie próbowali własnych sił w trudnej sztuce kaligrafii. Mieli możliwość pisania gęsim piórem oraz różnymi rodzajami stalówek. Zabawa była wyśmienita!

Zdjęcia z warsztatów

 

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

Uczennice klasy 7a: Rozalia Cetera, Zofia Kościelniak, Kornelia Przebinda, Joanna Bartnik oraz Jadwiga Papiernik zostały laureatkami II Konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu organizowanym w ramach kampanii „Zdrowe żywienie- mądre myślenie”.

5 grudnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala Laureatów, podczas której wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekunem naukowym uczennic była pani Magdalena Martyka.

GRATULUJEMY!!!

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

 

II KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ŻYWIENIU

 

Konkurs!
Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną
Informacja o odpłatności za obiady za grudzień 2022
stołówka

Abonament obiadowy za GRUDZIEŃ 2022 wynosi 240 zł

 ( 16 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 30.11.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Zwycięstwo naszych uczniów!

 

W dniu 16.11.2022 uczniowie Ania Skrzekut, Szymon Płaziński i Piotr Nędza zwyciężyli V edycję konkursu „Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo”, organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa przy współudziale Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Finał imprezy odbył się w krakowskiej Tauron Arenie.

W tym roku finałowa rozgrywka odbyła się w formule escape roomu’u. Zadaniem uczniów było wykonanie poleceń ukrytych w zaszyfrowanych skrzynkach. Wygrała drużyna, która jako pierwsza otworzyła ostatnią skrzynkę. Pierwszy etap konkursu odbył się na poziomie dzielnicowym, gdzie nasza szkoła wypadła najlepiej w Krakowie.

Głównym celem konkursu ,,Prawo, ratownictwo, bezpieczeństwo” jest szerzenie wiedzy na temat obowiązujących w Polsce przepisów prawa, przedstawienie zadań i sposobów funkcjonowania straży miejskiej, popularyzacja zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz nabycie praktycznych umiejętności związanych z ratownictwem. Gratulujemy!

Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo Prawo Ratownictwo Bezpieczeństwo

 

2a na IX Festiwalu Literatury dla Dzieci

16. listopada 2022 r. uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią i panią bibliotekarką udali się na IX Festiwal Literatury dla Dzieci, aby wziąć udział w wydarzeniu zatytułowanym „Proszę Państwa oto…wilk! – spotkanie z Michałem Figurą wokół książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich Wilki. Historie prawdziwe”.

Pan Michał - członek Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” opowiedział nam o zwyczajach wilczych grup, faktach i mitach na temat tych zwierząt. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób badacze zbierają informacje: jak tropią wilki i jak je liczą, jak działa foto-pułapka, a jak obroża GPS – i jak tę ostatnią wilkowi założyć. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody!

Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci

 

Narodowe Święto Niepodległości
Niepodległa Polska

10 listopada odbyły się szkolne uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w różnych inicjatywach upamiętniających walkę Polaków o wolność. Wśród nich były: gra terenowa „Śladami Niepodległości” czy akcja „Posprzątajmy Niepodległą”.  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowany został klasowy konkurs na wykonanie z kotylionów znaku wyrażającego swoją symboliką niepodległość, patriotyzm.                                                                                                                         Już dziś zapraszamy do obejrzenia na naszej stronie fotorelacji z tych wydarzeń.

Innym ciekawym przedsięwzięciem upamiętniającym rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, było Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” organizowane przez Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze warto”. Do konkursu przystąpiło ponad stu uczniów z klas 4-8.

Zachęcamy również do udziału w uroczystościach odbywających się 11 listopada w Krakowie.

 

Muzyka pod lupą

25 października klasy 1b i 1c uczestniczyły w koncercie muzycznym pt. „ Muzyka pod lupą”. Koncert odbył się w  Szkole Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką i brzmieniem różnych instrumentów.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, grając m. in. na wiolonczeli, skrzypcach, trąbce, ksylofonie, saksofonie, flecie, tubie, akordeonie oraz harfie.

Dziękujemy za wspaniały koncert !

Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą Szkoła pod lupą
Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

14 listopada 2022 r. odbędą się zebrania z rodzicami.

 Harmonogram:

 - godz. 17:00 – kl. I,  kl. II, kl. III, kl. IV, kl. V. kl.VI   kl. VII, kl. VIII i OP 1-3                 

 - godz. 18:00 – OP 4-6

 

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych
Święto zmarłych

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci

(Wisława Szymborska)

Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności.

 

Informacja o odpłatności za obiady za listopad 2022
stołówka

Abonament obiadowy za   LISTOPAD 2022 wynosi 300 zł

 (20 dni x 15 zł).

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 31.10.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.


Szkolny budżet obywatelski (SBO)

szkolny budżet obywatelski

Szkolny budżet obywatelski (SBO) przybliża młodym ludziom ideę społeczeństwa obywatelskiego w praktyce – uczniowie zgłaszają projekty, weryfikują je oraz na nie głosują.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkolne-budzety-obywatelskie--kampania-edukacyjna.

Materiały edukacyjne - załącznik nr 1

Materiały edukacyjne - załącznik nr 2

 

Mistrzostwa Krakowa w Rock’n’Rollu Akrobatycznym

regulamin Mistrzostwa Krakowa w Rock’n’Rollu Akrobatycznym

 

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE
dyktando niepodległościowe

29 września 2022 roku odbył się etap szkolny jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

 X edycja Dyktanda była kolejną, przyjazną lekcją języka ojczystego i historii, ale też dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

dyktando 1 dyktando 2 dyktando 3 dyktando 4 dyktando 5 dyktando 6

 

Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

14 października 2022 r. w obecności dyrekcji, rodziców oraz zaproszonych gości, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Każdy z pierwszoklasistów został pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor za pomocą dużego ołówka. Uczniowie otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. W imieniu społeczności uczniowskiej pierwszoklasistów powitał Samorząd Uczniowski.

Uczniowie klas pierwszych prezentowali na szkolnej scenie swoje recytatorskie i muzyczne umiejętności. Nasi pierwszoklasiści z powodzeniem poradzili sobie z początkowym wyzwaniem szkolnym, jakim jest przygotowanie się do tego dnia. Dowodem na to były oklaski i duma rodziców, a także grona pedagogicznego.

Cieszymy się z utalentowanych najmłodszych i już pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam sukcesów w tej edukacyjnej wędrówce, abyście czuli się w naszej szkole dobrze, rozwijali swoje zainteresowania oraz znaleźli tu prawdziwych przyjaciół.

Galeria zdjęć

Odlotowa 2a w Centrum Edukacji Lotniczej

21. września 2022r. uczniowie klasy 2a udali się na lotnisko w Balicach, gdzie uczestniczyli w warsztatach pt. „Ścieżka pasażera”. Podczas wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej mieli okazję poznać elementy infrastruktury terminalowej i poznać zasady podróżowania samolotem. Każdy uczeń otrzymał kartę pokładową upoważniającą do zajęcia miejsca w sali samolotowej, w której stewardessa zapoznała pasażerów z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotnisku i w samolocie. Przed wejściem na pokład samolotu wszyscy musieli odprawić swoje walizki, przejść kontrolę bezpieczeństwa oraz skanowanie bagażu podręcznego. Kilku szczęśliwców miało okazję zasiąść za sterami symulatora lotu i poczuć się jak pilot samolotu.

Pobyt na lotnisku zakończyła wizyta na tarasie widokowym, obserwowanie czynności wykonywanych przez pracowników obsługi, podziwianie samolotów szykujących się do startu i lądujących na płycie w Balicach.

lotnisko 1 lotnisko 2 lotnisko 3 lotnisko 4

 

Klasa 2 b na stadionie Cracovii

20 IX 2022 r. klasa 2b zwiedzała stadion Cracovii. Była to nagroda za zajęcie 2. miejsca w akcji Rowerowy maj.

stadion Cracovii 1 stadion Cracovii 2 stadion Cracovii 3 stadion Cracovii 4

 

Informacja o odpłatności za obiady za październik 2022
stołówka

Abonament obiadowy za   PAŹDZIERNIK 2022 wynosi 285 zł

 (19 dni x 15 zł)  - bez 14, 31.10.22

 Wpłaty należy dokonać  przelewem na konto 

47 1050 1445 1000 0091  3776  8769  podając   imię  i nazwisko dziecka oraz klasę w  terminie do 30.09.2022.

W przypadku odpisów proszę o kontakt telefoniczny celem uzgodnienia kwoty do wpłaty

nr telefonu 696 423 597

Bardzo proszę o terminowe dokonywanie wpłat.

 

Godziny pracy sekretariatu

informacja

Godziny pracy:

Poniedziałek 7:30 - 15:30

Wtorek - piątek 7:30 - 15:00

Czwartek - dzień bez przyjmowania stron.

 

Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym

9 września w Zielonej Górze odbył się miedzynarodowy Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym. Klub Sportowy Podwawelski reprezentowalo uczniowie naszej Szkoły. Naszym zawodnikom udało się osiągnąć wysokie lokaty :

Finaliści kategorii Mlodzik Młodszy:

3 miejsce - Weronika Pośpiech i Maksymilian Nowak

7 miejsce Małgorzata Marcinkiewicz - Tymoteusz Jamrozik

Finalistki kategorii mini formacje Dzieci :

2 miejsce Formacja Maleficent z klasy 5a

Gratulacje dla uczniów oraz trenerów.

2 miejsce kategoria młodzik Jan Toporkiewicz Klasa 6a i Iga Olejnik Klasa 5a

Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 1  Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 2 Puchar Polski w Rock'n'Rollu akrobatycznym 3

 

Harmonogram zebrań z rodzicami
zebrania

- godz. 17:00 - kl. I, kl. III, kl. IV, kl. V b,  kl. VII, kl. VIII i OP 1-3
- godz. 17:30 - kl. II, kl. kl. V a,c, kl. VI a,c
- godz. 18:00 - kl. VI b i OP 4-6

 

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
rozpoczęcie roku

 

- godz. 9:00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 5a - s. 4, kl. 5b - s. 42, kl. 5c - s. 37

kl. 6a - s. 9, kl. 6b - s. 12, kl. 6c – s. 3

kl. 7a - s. 8, kl. 7b - s. 1

kl. 8a - s. 5, kl. 8b - s. 13, kl. 8c - s. 11, kl. 8d - s. 7

  

- godz. 10:00 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 3a - s. 49, kl. 3b - s. 48, kl. 3c - s. 47

 kl. 4a - s. 38, kl. 4b - s. 39, kl. 4c - s. 36

 

- godz. 10:00 – spotkanie uczniów klas pierwszych z Dyrekcją i Wychowawcami w hali sportowej – wejście od strony boiska szkolnego

 

- godz. 10:15 – spotkanie z Wychowawcą w sali lekcyjnej

kl. 2a - s. 60, kl. 2b - s. 59

 

Msze święte w kościele Matki Boskiej Fatimskiej

- godz. 8:00 – klasy V-VIII

- godz. 9:00 – klasy I-IV

 

Dyrekcja Szkoły

Informacja dla rodziców uczniów korzystających ze stołówki szkolnej
w roku szkolnym 2022/2023
stołówka

Stołówkę szkolną prowadzi FHU MARBO Marta Wachulec

Obiady będą wydawane od  05.09.2022 (poniedziałek)

Abonament za wrzesień 2022 wynosi  300,00 zł (20 dni x 15,00 zł )

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania stołówki szkolnej należy zapoznać się

z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły, jak również na tablicy informacyjnej znajdującej się na ścianie po lewej stronie okienka portierni i drzwiach wejściowych do stołówki szkolnej.

Zgłoszenia dziecka na obiady należy dokonać do 02.09.2022 wysyłając SMS

pod nr telefonu     696  423  597 

Treść SMS:

Po zapoznaniu się  z regulaminem stołówki szkolnej zgłaszam dziecko na

obiady w roku szkolnym 2022/2023 imię i nazwisko ucznia, klasa

 

Wpłaty za obiady za wrzesień 2022 należy dokonać do  10.09.2022  przelewem na konto

47  1050  1445  1000  0091  3776  8769

Informację można uzyskać telefonicznie lub w pok. 43 I p

 

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2022/2023

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe w roku szkolnym 2022/2023